Evgeny Grinko, ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ı yeniden yorumladı

Rus sanatçı Evgeny Grinko, Bir Aşık Veysel klasiği ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ı 17 Mayıs Cuma günü tüm dijital platformlarda yayınladı. Eser, sanatçının kendisi tarafından düzenlenmiş ve kaydedilmiş bir piyano versiyonu olarak diskografisinde yerini aldı.

Bu şarkı, sanatçının 3 şarkılık Outtakes 2 isimli kısa albümünden yayınlanacak ilk çalışma. EP’deki diğer iki şarkı sanatçının Once Upon A Time ve Velvet Elephant şarkılarının farklı versiyonları olacak.

‘AŞIK VEYSEL’İN MÜZİKAL YAKLAŞIMINI KENDİME YAKIN HİSSETTİM’

Grinko, Aşık Veysel’in eserini seçmesinin sebebini şöyle açıkladı:

“Öncelikle şarkının sözleri beni çok derinden etkiledi ve de Aşık Veysel’in müzikal yaklaşımını kendime yakın hissettim. Şarkıyı her ne kadar enstrümantal olarak kaydetmiş olsam da sözleri hayatı çok sade ama etkileyici bir dille anlatıyor. Ayrıca Türkiye’de, Azerbaycan’da ve İran’da verdiğim konserlerde kat ettiğim binlerce kilometre beni bu şarkıya daha da yakın hissettirdi. Aslında bu şarkıyla bugüne dek konserlerime gelen Türk dinleyicilerime bir teşekkür etmek istedim.”

Evgeny Grinko, ilk kez Kasım 2013’te konser verdiği Türkiye’de bugüne dek 158 kez konser verdi. Edirne’den Van’a, Hatay’dan Trabzon’a kadar birçok şehri ziyaret etti. Sanatçı, Outtakes 2’nin yayınlanmasından hemen sonra ilk Avrupa konserini 27 Haziran 2024’te Berlin’de verecek.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x