Michal Probierz: Oyuncuları kırbaçlamak gibi bir niyetim yok

EURO 2024’ün 1’inci haftasında Hollanda’ya 2-1 mağlup olan Polonya Milli Takımı’nda teknik direktör Michal Probierz açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Michal Probierz, “Bu maçın farklı aşamaları vardı. Topu rahatça tutmayı başardık, tehlikeliydik ama aynı zamanda kontrolü de çok kolay kaybettik. Çalışmak zorundayız. Bizim için önemli olan çok agresif oynamamızdı. Bazı durumlarda ikinci golü atmaya yetecek kadar kurnaz değildik. Bir sonraki maçta kazanmak için her şeyi yapacağız ve yükselmek için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

İyi bi futbol sergilediklerini belirten Michal Probierz, “Güzel anlar yaşadığımızı söylemeliyim. Hollanda’yı bir ara kendi savunmasına gömdük ama kazanmak için gol atmanız gerekiyor. Beraberliği koruyamamamız üzücü. Bugün bizi destekleyen taraftarlarımıza teşekkür etmeliyiz. Çok kolay bir gol yedik. Bundan sonuçlar çıkaracağız ve takımın gelişmeye devam etmesini sağlamak için her şeyi yapacağız” diye konuştu.

Oyuncu tercihlerine dair eleştirilere cevap veren Michal Probierz, “Son maçları izledik ve topu bizde tutmak istedik. Kacper Urbaaski ilk defa 11’de başladı. Onu anlamalısın. Pek çok olumlu nokta verdi. Burada kimsenin suçlu olduğu söylenemez. Herkes bazı hatalar yaptı. Futbolda bu normaldir, oyuncuları kırbaçlamak gibi bir niyetim yok” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x